Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeKr*mi i dyfishtë tr*nditi Vlorën, zbardhet dinamika e ngjarjes së rëndë, si...

Kr*mi i dyfishtë tr*nditi Vlorën, zbardhet dinamika e ngjarjes së rëndë, si lindi konflikti mes nipit dhe xhaxhait (DETAJE)

Dje Vlora u tro ndit nga një vr asje e dyfishtë që ndodhi në familjen Koreta në fshatin Mekat.

Mediat kanë zbardhur edhe dinamikën e ngjarjes. Jorgji Koreta, 64-vjeçari i ndjerë, jetonte prej vitesh në Vlorë por kishte tokat me ullinjë në fshatin Mekat.

Të hënën (25 tetor), ditën kur ndodhi ngjarja, ai kishte udhëtuar nga Vlora drejt Mekatit për të vjelë ullinjtë së bashku me nipin e tij Gencin në tokën që ndodhej pranë shtëpisë se Genci Koretës, që është edhe autori i ngjarjes

Sipas policisë, motivet e kri mit janë ende të paqarta, por besohet se janë zënë për rrënjët me ullinj, më saktësisht për ndarjen e tyre se kujt i takojnë.

Një debat i filluar mes fjalëve, konfrontimit fizik mes tyre dhe më pas përdorimit të armës së gjahut.

I nxehur dhe në gjendje të rënduar psikologjike, Genci është kthyer në banesë siç tregojnë edhe familjarët dhe ka marrë ar mën e gjahut, është rikthyer tek toka dhe ka go ditur në drejtim të tij me një plu mb i cili e ka kap të ndjerin në pjesën e kokës dhe më pas disa metra më tutje ka g oditur veten në kokë.

Ar ma e gjahut ishte pa leje përdorimi nga Genci Koreta, ar më me të cilën ka shtënë vetëm dy herë pasi aq fi shekë ka patur.

Autori vuante nga gjendja e rënduar psikologjike. Genci Koreta prej disa vitesh ka jetuar në Greqi teksa kishte disa vite i rikthyer në fshat. Në gjendjen civile rezultonte i pamartuar.

Ndërsa vik tima ishte me profesion të hershëm polic dhe jetonte prej vitesh në Vlorë ku ishte martuar dhe kishte krijuar familje.

Për ngjarjen janë pyetur rreth 15 persona, të afërm të të dy familjeve, të cilët kanë deklaruar se nuk kanë pasur kon flikte si dhe kanë pohuar gjendjen e rënduar depresive të tij.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments