Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajme“Nëna bëri gati pjatën me gjellë”! Vr*sja e dyfishtë në Vlorë, zbardhet...

“Nëna bëri gati pjatën me gjellë”! Vr*sja e dyfishtë në Vlorë, zbardhet rrëfimi i të ëmës së vikt*mës

Një vr asje e dyfishtë tro nditi mbrëmjen e sotme fshatin Llakatund të Vlorës. Genci Koreta, 39 vjeç, pas një konfl ikti për motive të dobëta vr au me ar më gjahu xhaxhain e tij, Jorgji Koreta, 64 vjeç, e më pas veten.

Një kr im i dyfishtë tro nditi mbrëmë Vlorën, pasi nipi v rau xhaxhanë dhe veten pas sh errit për ullinjtë. Por si ndodhi ngjarja dhe a kishin pasur probleme më parë mes tyre? Sipas burimeve bëhet me dije se të afërmit e tyre tregojnë se djali më parë kishte pasur probleme me depresionin, por ishte i qetë dhe jo problematik.

“I kemi njerëz të afërt, shkojmë dhe vijmë nuk dimë gjë. Djali ka qenë aq i mirë, ky Genci, ishte punëtor. Nuk e beson njeri që ka ndodhur që e ka bërë ky djali. Edhe e ëma, tha unë po e prisja, “kisha bërë pjatën me gjellë”. Më vjen kunati dhe më thotë ku e ke djalin? Tokën e kishin veç e veç.

Nuk dimë gjë. Ata e morën me vete të drejtën se kush e pati fajin. Djali kaloi një çikë në depresion, por u mjekua dhe ishte mirë, nuk kishte të meta mendore të vr iste xhaxhanë. Nuk na besohet që ka ndodhur një gjë e tillë” tha një grua.

Një tjetër e moshuar, e afërme me dy familjet theksoi se “I njohim. Ai djalë nuk blihet. Nuk e di si ndodhi. Nuk kanë pasur probleme. Xhaxhai rrinte në Vlorë, por ka ditë këtu. Ullinjtë i kishin ndarë. Nuk e di si janë pleksur. Nuk dimë gjë të keqen nëna”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments