Tuesday, October 26, 2021
Google search engine
HomeLajmeVjen lajmi fantastik për shqiptarët nga Gjermania, ja çfarë parashikohet të ndodhë...

Vjen lajmi fantastik për shqiptarët nga Gjermania, ja çfarë parashikohet të ndodhë me patentat

Procesi i njohjes së patentave shqiptare në Gjermani, është në fazën e fundit të miratimit në Bundesrat, dhoma e landeve të Gjermanisë.

Lajmin e dha kryeministri Edi Rama teksa replikoi me një komentues në lidhje me shërbimet në Drejtorinë e Transporteve, duke shtuar se “kjo arritje nuk do ishte e mundur në rast se ky institucion do të ishte i mbytur nga korrupsioni dhe injoranca”.

“Kush merr shërbime sot në institucionet e Drejtorisë së Transporteve e di mirë se nuk të mbyt as korrupsioni, as injoranca, sepse shërbimet kalojnë përmes sistemeve digjitale që nuk njohin as militantë, as kushërinj. Dhe kaq e vërtetë është kjo, sa që e provon fakti që procesi i njohjes së patentave shqiptare në Gjermani, gjë që as nuk mendohej dot deri disa vite më parë, sot është në fazën e fundit të miratimit në Bundesrat, dhoma e landeve të Gjermanisë! Sharjet e përqeshjet nuk janë argumente”, tha Rama.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments