Thursday, October 28, 2021
Google search engine
HomeLajmeZbardhen detaje nga ngjarja në Vlorë, 64-vjeçari akuzonte nipin për vr*sjen e...

Zbardhen detaje nga ngjarja në Vlorë, 64-vjeçari akuzonte nipin për vr*sjen e djalit në Greqi, , ja çfarë kishte ndodhur para 10 vitesh

Janë zbardhur detaje nga kr imi i dyfishtë që t ronditi mbrëmjen e djeshme qytetin e Vlorës, ku Genci Koreta, 39 vjeç, ka vr arë xhaxhanë e tij Jorgji Koreta 64 vjeç dhe më pas ka v rarë edhe veten.

Më parë u tha se vi ktima dhe autori u konliktuan për disa rrënjë ulliri që çuan edhe në trag jedinë e dyfishtë, ndërsa burime për media zbulojnë se pl aga është më e thellë.

Mësohet se midis nipit dhe xhaxhait sh erri ka nisur 10 vite më parë, pasi Genci Koreta së bashku me djalin e xhaxhait (vik timës) kanë jetuar dhe punuar në Greqi. Në një aks ident në punë, djali i Jorgji Koretës ndërron jetë, ndërkohë që pranë tij gjendej Genci Koreta.

Që nga kjo ngjarje vëllezërit Koreta kishin pak kontakte, pasi 64-vjeçari shpesh akuzonte 39-vjeçarin për vde kjen e të birit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments