Te Fundit

Aktualitet

Laç/ Përfshihet nga flakët makina e drejtorit të Hipotekave

Makina e drejtorit të ZRPP në qytetin e Laçit është përfshirë nga flakët. Sipas Policisë së Kurbinit, bëhet fjalë për mjetin e shefit të personelit...

Ministrja e Shëndetësisë apel prindërve: Vaksinoni fëmijët nga sëmundjet...

“Investimi i parë i rëndësishëm që nis këtë vit për ruajtjen e zinxhirit ftohës të vaksinave, do të rrisë sigurinë e vaksinimit”. Deklarata u...

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot, dyshohet për disa...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugorë Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit të Treshit. Nga informacionet e para mësohet se nga...

FOTOT/ Godina e Kryeministrisë rrethohet nga makinat antike. Ja...

Godina e Kryeministrisë është rrethuar sot nga makina antike luksoze në kuadër të projektit “Retro Publik”, i drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit...

LAJM I FUNDIT/ Tragjike në Vlorë, humb jetën 11-vjeçarja,...

Një tragjedi ka ndodhur këtë paradite në qytetin e Vlorës ku raportohet se një vajzë vetëm 11 vjeçe dyshohet ka varë veten. Familjarët e kanë...

Era e fortë e hashashit tradhtoi shqiptarët. Mesazhi që...

Kane dale ne gjyq kater te rinjte shqiptare, qe u arrestuan ne Britani, me akuzen e kultivimit te droges. Mediat e huaja raportojne se ata i tradhtoi...

Te Fundit

Deputetët që refuzojnë mandatet: Kush bëhet pjesë e parlamentit i shërben Ramës

94 kandidatë nga listat shumemërore të Partisë Demokratike kanë refuzuar të bëhen pjesë e një opozite false. Më të rinjtë dje, ishin 3 kandidatë nga...

E kthyera nga Siria: Burri më tha se do të shkojmë në Gjermani, veç...

“Burri më kishte thënë se po shkojmë në Gjermani. Unë isha shtatzënë. I shitëm krejt ç'ka patëm në Kosovë dhe morëm rrugën. Nuk e...

Dritan Dajti kundër Apelit: Të mos pranohet rekursi i prokurorisë

TIRANË I shumëpërfoluri Dritan Dajti ka hedhur një tjetër hap për të vulosur përfundimisht vendimin e tij me 25 vite burg për vrasjen e 4...

FOTO/ Poni dhe Artiola Toska dy shoqe që duhen si motra

Bashkëpunimi i tyre me këngën 'Fol shqip' korri shumë sukses, gjithashtu dëgjohet dhe pëlqehet dhe sot nga të gjithë. Dhe bëhet fjalë për dy këngëtaret...

Drejtori i OSHEE godet me skulpturë në kokë qytetarin, Policia terrorizon punonjësit: Heshtni!

Një skandal që po merr më shumë përmasa ka ndodhur në OSHEE-në e Vlorës. Drejtori Erion Osmenaj e ka goditur në kokë me skulpturë,...

Kryesore

Me Shumë Lajme