Ish-kryeministri Sali Berisha duket se nuk ndalet duke sulmuar qeverinë. Pasi flitet për një tjetër ministër tjetër për të cilin ka dosje përgjimesh, Berisha përmes një statusi në “Facebook” zbulon emrin e tij.

Sipas Berishës bëhet fjalë për ministrin aktual të Brendshëm, Fatmir Xhafa, i cili gjatë ditës së djeshme është nisur për në Itali, por jo për çështjen “Tahiri”, por për dosjen e tij bombë, thekson ish-kryemistri.

Postimi i Berishës
Xhafa i droges ne vizite “pune” personale me urgjence ne Itali per dosjen e tij!
Te dashur miq, dje u nis me urgjence ne Itali, gjoja per vizite pune, por ne fakt personale, per dosjen e tij. Keto dite, krahas dosjes “Tahiri” dhe kerkeses se prokurorise per arrestimin e tij, Tirana gumezhinte per nje dosje bombe te nje minstri tjeter dhe kjo dosje eshte pikerisht dosja e ministrit Xhafa, dosje e trafikut nderkombetar te droges nga grupi i Agron Xhafes.

Ne kete dosje, 3/4 e te ciles gjendet ne duart e Sajmir Tahirit por dhe te tjereve thuhet se provohen ne menyre te sigurt lidhjet direkt te Fatmirit me veprmitarine kriminale te Agronit ne trafikun nderkombetar te Kokaines.

Fatmiri rodhi ne media lajmin se u nis me urgjence ne Itali i thirrur per dosjen e Sajmirit. Ne te vertet ai shkoi me urgjence per dosjen e tij bombe! sb

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook