[ngg_images source=”galleries” container_ids=”337″ sortorder=”3041,3040,3039,3042,3043,3044″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Filimisht marka gjermane e prodhimit të makinave prezantoi modelin M4 CS, modeli për gara i M4 Coupe.

Ashtu siç është parashikuar, edhe modeli M3 po merr trajtimin e CS. Me 453 kuaj fuqi dhe shumë pjesë të reja me fibra karboni, CS do të jetë modeli më i shpejtë dhe më i lehtë i gjeneratës M3.

BMW M3 CS do të kapë shpejtësinë 0-100 për 3.8 sekonda.

Shpejtësia maksimale e kësaj makine do të jetë e limituar elektronikisht në 280 km/h. Shitjet do të nisin në muajin janar, me një çmim rreth 100 000 dollarë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook