Teksa vijon sërish me denoncimet, ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar si shkelje të rregullores vendimin e marrë nga Gramoz Ruçi për shtyrjen e mbledhjes së Këshillit të Mandateve dhe Rregullores lidhur me heqjen e imunitetit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, Berisha, referuar mesazhit të dërguar nga qytetari dixhital, shkruan se Ruçi e shkeli rregulloren për të mbrojtur djalin e kushërirës së tij, i cili kultivon kanabis në Salari të Tepelenës, duke i publikuar dhe emrin.

Statusi i plotë i Berishës
Ja pse don Gramozi shkeli Kushtetuten dhe regulloren ne mbrojtje te Saje qorrit!
Digjet ne Salari kulla e madhe e “barit” e Qerem Braçit!
Lexoni mesazhin e salariotit dixhital! sb

“Doktorr pershendetje..Nuk paske marr vesh djegien e kullës së madhe te “barit” ne Salari pronë e Qerem Braçit mbrëmë natën,para se te venin ca Iveko te Policis ?Aq bar sa krejt Vlora s’e kishte me gjith Habilajt..T’fala shokut Gramoz-humbje madhe per te..
nëna e ketij trafikantit eshte kusherira e pare e Gramozit,personi ka qenur problematik ne komunen Frakull ka pervetesuar disa toka te te tjereve se bashku me kryetarin e komunes Viktor Çervanaku,..Qeremi ka afera te perbashketa me Gramozin mbjellin se bashku siperfaqesh te medha me kanabis ne vendin e quajtur “Qafa e Kreshës”per tre vjet rresht.me ndihmene tij ai ka arritur drejtor i Ujsjellsit Tiranes emruar nga Lal Fiku..dhe i hequr pas pak ditve e fut ne burg per vepra te tjera ..??!!…plagosje ai se bashku me djemt e tij ne Levan te disa personave dhe asnje dit burg…”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook