Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook ka denoncuar trafikimin e drogës që ndodh në zonën e Porto Palermo, Himarë.

“Nga Porto Palermo vazhdon trafiku shtetëror i drogës”, ky ishte denoncimi i rradhës nga qytetari dixhital.

Qytetari nga Himara ka denoncuar dhe dy personat përgjegjës që merren me trafikimin e lëndëve narkotike.

POSTIMI I PLOTË I SALI BERISHËS:

Nga Porto Palermo vazhdon trafiku shteteror i droges!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

“Prsh Doktor. Jam nje qytetar nga bashkia e himares. Dua tju informoj me gjendjen e trafikimit te ashashit ne zonen e porto palermos. Sa her qe del gomonia e policis ne det dhe furgoni i policis ne qarkullim ndodh qe transportohrt hashash. Kete fenomen e kam par shum her. Mund tju them se organizatori i ketij trafiku esht ish komandanti i postes se himares. Viktori bashk me Sokolin ish shefi kufirit te dhermiut te cilet kan edhe disa polica te thjesht. Dua tju tem se sontem kryhet transport e pash me syt e mi. Ju lutem ne qofte se e publikoni kete mos me nxirni ne sken anonim ju lutem.”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook