Shqipëria ka shënuar fitore të madhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2-3.

Edhe pse me 10 lojtarë kombëtarja shqiptare ka arritur të marrë fitore kundër Turqisë në udhëtim, ndeshje të cilën e fitoi me rezultat 2-3.

Golat për Shqipërinë i shënuan Armado Sadiku, 2 gola dhe Grezda shënoi golin tretë.

Ndërsa për Turqinë shënuan Under dhe Akababa. 

Shqipëria shënon fitoren e dytë nën drejtimin e trajnerit të ri Christian Panucci. 

https://www.youtube.com/watch?v=c2yl2S1_7I4

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook