Një 48-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Itali pas një aksidenti të rëndë automobilistik.

Ngjarja ka ndodhur në autostradën A 22 në Brennero të Italisë, rreth orës 07:30 të mëngjesit të sotëm.

Kamionisti shqiptar, jetonte në Gjermani dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme pas përplasjes mes mjeteve të rënda.

Edhe pse në vendngjarje shkuan menjëherë dy ambulanca dhe një helikopter, për fat të keq shqiptari kishte ndërruar jetë në vend pas përplasjes fatale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook