Alketa Vejsiu i ka ngjitur shpejt shkallët e karrierës si moderatore  edhe pse sot e shohim në formate të ndryshme si “Dance with me” apo “Në kurthin e Piter Pan”, bukuroshja ka prezantuar edhe Miss Albania-n në vitin 2012.

Në foton e publikuar sot, të 7 viteve më parë duket sikur koha ka ndalur për moderatoren.

Alketa duket mjaft elegante dhe shumë e freskët në fytyrë. Me një model flokësh me fije platin dhe me shkallëzim, moderatorja duket shumë tërheqëse dhe e kuruar si gjithnjë.

Alketa pranoi se gjysmën e punës e bëjnë filtrat e Instagramit, që e ndihmojnë të fshehë ndonjë thinjë apo vijë në fytyrë.

#dreams #missalbania2012

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

Megjithatë ajo ka edhe disa rituale që ndjek dhe që e bëjnë të duket në super formë:

Sport

-Ushqehem me kujdes

-Dua të fle e të bëj gjumë të mirë