Iker Casillas ka shkruar një mesazh ngushëllimi për Buffon pas eliminimit të Italisë nga Kupa e Botës.

Portieri spanjoll mbështet Buffon dhe i kujton se ai mbetet dhe do të jetë një legjendë.

Casillas tregon edhe një herë se vazhdon të mbetet një ikonë e futbollit.

Ja postimi i tij në twitter:

Screenshot_3

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook