Gjatë një operacioni të policisë italiane janë arrestuar 26 persona me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Mediat italiane raportojnë se heroina dhe kanabisi vinte nga Shqipëria dhe gjatë operacionit u sekuestruan 7.4 kilogram heroinë dhe 38 kilogram kanabis.

Baza e shpërndarjes së drogës ishte qyteti i Napolit dhe provincat rreth tij.

Hetimet kishin filluar që në maj të vitit të kaluar 2016, ka çuar tashmë në arrestimin e 26 personave dhe sekuestrimin e drogës me vlerë mbi 500 mijë euro

Pritet që në orët në vijim të dal policia italiane në një konferencë për shtyp për të dhënë detaje të tjera.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook