Një puthje e bezdisshme ose gabime që kryhen shpesh gjatë aktit të puthjes, mund t’i shkaktojë jo vetëm bezdi, por dhe neveri personit që keni përballë.

Nëse keni qenë në një marrëdhënie afatgjatë, duhet të keni parasysh llojin e puthjes që preferon partnerin tuaj. Por nëse do të jetë puthja juaj e parë, sigurohuni që mos bëni gabimet e mëposhtme:

Aroma e keqe e gojës

Nëse ke në armomë goje të keqe më mirë mos u nis fare të puthësh, sepse me siguri do ia shpifni partneres apo partnerit.

Puthja e tepërt me gjuhë

Mundohuni ta shmangni përdorimin e tepërt të gjuhës, pasi teprimi i këtij veprimi nuk është shumë i këndshëm

Mos bëni puthje fallco apo të shtirura

Mos e bëni këtë gabim sepse mund të jetë fatal. Mundohuni të jeni vetvetja kur puthni!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook