Mesa duket se trajnieri i Italisë është gati të japë dorëheqjen, pasi nuk arriti të kualifikonte Italinë në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Një ditë pas ndeshjes kundër Suedisë, ku Italia nuk mundi t’u kualifikonte për në Kupën e Botës që do të zhvillohet në Rusi në vitin 2018, mesa duket nuk ka ardhur mirë ndaj trajnierit Ventura.

Gazetari i La Lene ka pyetur trajnierin e Italisë ” Do jepni dorëheqjen apo jo? Çfarë premtoni?”, dhe Ventura i ka thënë “Po”.

Pas këtij lajmi të publikuar nga La Lene, Ventura i ka dërguar mesazh agjensisë së lajmeve Ansa se nuk e ka thënë kurrë ktë gjë.

Por La Lene ka shpërndarë në rrjetet sociale videon ku trajnieri i Italisë ka pohuar se do të jepte dorëheqjen. 

"Si dimette o no? Ce lo promette?" "Sì".

"Si dimette o no? Ce lo promette?" "Sì".Questa sera a Le Iene Gian Piero Ventura promette di dimettersi da allenatore della Nazionale Italiana. Non perdetevi il servizio di Nicolò De Devitiis

Gepostet von Le Iene am Dienstag, 14. November 2017

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook