Ashtu siç u lajmërua ditën e djeshme nga kryeministri Rama, ka nisur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:30 “Komunikimi Javor”.

Disa minuta më parë, duke iu uruar një ditë të mbarë shqiptarëve, Rama njoftoi në Facebook se pas pak Grupi Parlamentar do të flas për qëndrimin e PS ndaj kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Rënda në lidhje me çështjen “Tahiri.

“Mirëmëngjes dhe me ftesën të ndiqni Komunikimin e Javës në 8:30 para Grupit Parlamentar për qëndrimin e Partisë Socialiste ndaj kërkesës së Prokurorisë së Krimeve të Renda lidhur me deputetin Saimir Tahiri, ju uroj një fillimjave plot energji”, njoftoi Rama, i cili po flet drejtëpërdrejtë nga mbledhja e Grupit Parlamentar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook