Një ditë para se Kuvendi të mblidhet për vendosjen e “fatit” të  Saimir Tahirit, ish-ministri i Brendshëm ka dalë në një konferencë për mediat.

Tahiri vë në dispozicion një dokument të Prokurorisë së Katanjës ku thuhet se nuk ka asnjë procedim penal në Itali ndaj tij

Tahiri: Po hedhin baltë mbi mua por do e përballoj. Të drejtën dua ta gjej vetë pa ndihmë dhe pa mbështetje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook