Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Gjermani, ku një furgon ka hyrë në mes të turmës me njerëz duke shkaktuar një tragjedi.

Ngjarja ka ndodhur në Muenster. “Disa persona janë vrarë”, thotë policia lokale. Sipas mediave gjermane raportohen 3 persona të vdekur dhe rreth 30 të plagosur.

Dyshohet se drejtuesi i furgonit është vetëvrarë me armë zjarri.

Nga informacionet paraprake dyshimet e para janë se kemi të bëjmë me një sulm terrorist, megjithatë një hetim ka nisur lidhur me rastin.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1347″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook