Te Fundit

OP-ED

Basha merr vendimin e papritur: Do i propozoj grupit...

Pas protestës së opozitës ditën e djeshme, kreu i PD-së, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se ka vendosur që ti propozojë...

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh...

Nga Andi Bushati   Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja e tij për shkatërrimin e veprës së...

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga   T’u japim vend edhe fak teve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është histori “objektive”, t’i lemë pasionet...

Kosova dhe Shqipëria në të njëjtën situatë!

Nga Spartak Ngjela Kosova dhe Shqipëria është në të njëjtën situatë. Presioni ruso-serb kërkon destabilizim në të dy shtetet shqiptarë. Kurse korrupsioni i lartë politik...

Polifonia e fjalës Gomar

Nga: Artan Fuga Sot termi gomar përdoret në shumë kuptime. Gomari si kafshë shtëpiake. Ik o gomar = përkëdhelje Ik ore gomar = sharje për dikë si budalla Qenke gomar...

Kë frikësoi në Tiranë, Albin Kurti

Nga Armand Shkullaku Me vetëm tre fjali të shkurtra dhe një konstatim të thjeshtë, Albin Kurti ka trazuar regjimin e Tiranës më shumë se sa...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme