Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime
kthjellimesh dhe vranësira të lehta. Pasditja sjell shtim të vranësirave duke gjeneruar
herë pas-here shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit, POR ultësira
perëndimore do të VIJOJE me kthjellime dhe vranësira kalimtare.
Temperaturat e ajrit do të të rriten në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 7°C mëngjesi
në verlindje deri në 24°C mesdita në ultësirë.
Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke
gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.