Pasi Prokuroria ka kërkuar arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, ka reaguar për herë të parë Saimir Tahiri.

I ftuar në emisionin “Opinion, Tahiri e ka cilësuar kërkesën e Prokurorisë për heqjen e imunitetit të tij si surprizë dhe të pazakontë.

Tahiri tha se një kërkesë e tillë nuk është e zakonshme për një ministër, i cili duhët të hyjë në burg me ata që ka arrestuar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook