Vetëm pak ditë na ndajnë nga protesta e opozitës, ndërsa kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se ka nisur numërimi mbrapsh.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Basha ka postuar një foto me sfondin e flamurit kombëtar dhe krahas fotos shkruan që ka nisur numërimi mbrapsh, ndërsa shton më tutje datën dhe orën e protestës.