Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga Parku i Orikumit në Vlorë, duke u përpjekur të mos postojë rreth çështjes Tahiri, por që komentuesit ia kujtojnë direkt.

Rama ka postuar një video në Facebook i cili shkruan: “Mirëmëngjes dhe me këto mbresa të vizitorëve në Parkun e rilindur Arkeologjik e Natyror të Orikut në Vlorë, ju uroj një të shtunë të qetë”.

Komentuesit pa u menduar dy herë nuk mundën ta anashkalonin faktin që një deputet i PS-së ka ngecur në “grackë” pasi është përfshirë në dosjen “Habilaj” për trafikim droge.

Nuk është koha dhe as momenti për këto përralla z.Kryeministër. Ndihmo mikun tënd z.Tahiri. Çliroje nga kjo masakër që po e merr me vete”, shkruan një qytetar.

Një tjetër shton, “Mirëmëngjes mos i hiq imunitetin Tahirit, mos i jep krahë PD dhe LS. Mbas Tahirit ata do kërkojnë zgjedhje para kohe”.

Një komentues tjetër i shkruan, “Mirëmëngjes njeriu më i zgjuar e më frikacaku për rrjedhojë. Tahiri u mbrojt mesazhi u dha, amerikanëve si dalim dot e ti zëmë rrugën”.

Po po, por gjetkë e kemi hallin këto ditë, kot e ke, nuk na e daravit vëmendjen”, shkruan një tjetër.

Një komentues ndalet duke komentuar prokurorët e çështjes ‘Tahiri’, “Bo diçka për Gjykatat burrë i dheut !!! Është turp të na përfaqësojnë Gjykatën e Prokurorinë disa prokurorë amator që e kanë marrë diplomën ne kohen e xhaxhit Sali me shishe rakie!! Është shumë e trishtë të mendosh që në Gjykata kemi prokuror pa pikë profesionalizmi!!”

Edhe më i rëndë vjen një tjetër koment, “Lëri këto ka…iqe po merru më Sajen se s’ta kena dhonë votën me shkatërru PS”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook