Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, është shprehur rreth sulmit që i bëri gazetares së “Le Lene”.

Edi Rama sulmoi gazetaren italiane të “Le Lene” pas reportazhit të bërë për fëmijët në Bulqizë.

Kryeministri tha se: “Unë nuk e kam parë vetë, mua më thanë të tjerët. Unë pa e parë fola me një paragjykim dhe kam bërë gabim, pa dashje  për rastin në fjalë”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook