Te Fundit

Shendet/Lifestyle

Pse duhet të hani një lugë mjaltë çdo natë...

1. Lëkurë e pastër Mjalti është antioksidant perfekt, që do të thotë se e pastron trupin nga toksina të ndryshme. Si pasojë, vetitë e tij...

Dhimbje gjoksi për shkak të ciklit? Çfarë duhet të...

Nëse vuani nga dhimbje pak a shumë të forta në njërën ose të dy gjinjtë pak përpara ciklit ose gjatë ciklit menstrual, lexoni këtu...

Shpiken prezervativët që ndryshojnë ngjyrë kur zbulojnë sëmundjet seksuale

Një grup nxënësish kanë shpikur një prezervativ që ndryshon ngjyrën kur bie në kontakt me një sëmundje seksualisht të transmetueshme (SST). Prezervativi, i quajtur STEYE,...

Kanceri në mushkëri: Humbja e peshës asnjëherë nuk duhet...

Simptomat e kancerit të mushkërive mund të jenë të vështira për t’u vërejtur në fazat e hershme. Por shenjat e njohura të këtij kanceri...

Veprime për të zgjuar fytyrën pas netëve të lodhshme

Vëruni veshin këtyre pesë këshillave të bukurisë për t’u zgjuar fytyrën pas netëve të lodhshme festive... Ul ënjtjen Fillimisht, lajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe...

Dëmet që alkooli ia shkakton mëlçisë: Dallimi shqetësues mes...

Një video që ishte shpërndarë në internet, e tregon të vërtetën e hidhur të asaj se çfarë i bën alkooli mëlçisë – duke ju...

Te Fundit

Kryesore