Te Fundit

Sociale

Everest kthehet në një depozitë plehrash, Kina “i mbyll...

Mediat e huaja raportojnë për një katastrofë njerëzore e cila "pushtuar" malin më më të lartë në botë, Everest. Sipas mediave vendase autoritetet kineze do...

E pazakontë/ Vodhi një sanduiç, deputeti slloven jep dorëheqjen

Darij Krajcic i ndjerë i fyer pasi u trajtua si "i padukshëm" nga personeli i një fast-foodi vendosi të "vidhte" sanduiçin që aq shumë...

Sa kushton “dashuria” në Shqipëri?

Sado e çuditshme që mund t’ju duket, Po – dashuria kushton. Duke marrë shkas nga 14 shkurti, Dita e Shën Valentinit që në Shqipëri,...

Femrat e urrejnë Shën Valentinin?! Ky studim tregon çfarë...

Në Amerikë dhe vendet tjera Perëndimore, meshkujt shpenzojnë mesatarisht 217 dollarë për dhuratat e Shën Valentinit dhe në darka me partneret e tyre. Por,...

Në pamundësi për të qenë pranë tyre, babai shqiptar...

Profesioni i ushtatarkut është një ndër ato profesione që të shakton shumë dhembshuri pasi shpeshherë ushatarakët sakrifikojnë duke qëndruar për një kohë të gjatë...

Ndryshon mosha e daljes në pension, ja sa do...

Prej muajit janar të këtij viti, siç është parashikuar në legjislacionin shqiptar, përsa i përket moshës së daljes në pension për të gjithë individët që...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme