Rrëshkitja e dheut në fshatin e Sopotit pranë Valbonës, ka bërë që të rrëzohet shtylla e fiderit Rragam.

Një elektricist është treguar i gatshëm të bëjë punën e tij edhe në kushte tejmase të vështira.

Në mes të lumit që vërshonte, ai është angazhuar për të bërë të mundur rikuperimin e shtyllës dhe sistemin e fiderit.

Puna e tij guximtare ka bërë që të kthehet energjia elektrike për banorët e 5 fshatrave të zonës!

 

A post shared by JOQ (@jetaoshqef) on

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook